Dzień Strażaka

Dzisiaj na placu przed naszą remizą odbył się uroczysty apel z okazji dnia strażaka. Była to okazja do podziękowania naszym strażakom za całoroczny trud włożony w funkcjonowanie naszego stowarzyszenia, a w szczególności za działalność ratowniczo-gaśniczą. W trakcie uroczystości wręczono liczne wyróżnienia.

Uchwałą zarządu naszego stowarzyszenia nadano medal Zasłużony dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Gostyni Panu Tomaszowi Chmielowcowi, właścicielowi Ośrodka Szkolenia Kierowców GRAND Chmielowiec w Mikołowie, za bezinteresowną pomoc i wkład w podnoszenie kompetencji gostyńskich strażaków poprzez nieodpłatne prowadzenie kursów prawa jazdy na samochody ciężarowe. Dzięki temu wzrasta dyspozycyjność naszej jednostki, co przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa lokalnej społeczności.

Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego w Mikołowie nadało odznaki „ZA WYSŁUGĘ LAT” sześciu naszym strażakom.

• „ZA WYSŁUGĘ XXV LAT”
    • Adrian Ciućko
  • „ZA WYSŁUGĘ XX LAT”
    • Daniel Dziubany
    • Łukasz Janosz
    • Arkadiusz Siwek
    • Krzysztof Janosz
  • „ZA WYSŁUGĘ X LAT”
    • Dawid Spinczek
    • Michalina Czaja

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Gostyni nadał stopnie 13 strażakom.

• DOWÓDCA PLUTONU
    • Arkadiusz Siwek
  • POMOCNIK DOWÓDCY SEKCJI
    • Krzesimir Jillek
    • Mirosław Skorek
  • DOWÓDCA ROTY
    • Gerard Szczyrba
    • Bartosz Bogocz
    • Krzysztof Gamża
    • Kacper Siwek
  • STARSZY STRAŻAK
    • Paweł Rutkowski
    • Artur Kempa
    • Damian Kieres
    • Maciej Fichtner
    • Sebastian Piecha
  • STRAŻAK
    • Adam Suchoń

Po apelu wraz z rodzinami świętowaliśmy przy tradycyjnym ognisku. Dziękujemy za udział wszystkim przybyłym na uroczystość.