Skip to main content

Zakup drona z termowizją

Niezmiernie miło nam poinformować, że jesteśmy na końcowym etapie realizacji projektu pt. „Zwiększenie skuteczności prowadzenia akcji ratowniczych przez wykorzystanie nowoczesnych środków do rozpoznania i monitorowania miejsca zdarzenia”, w ramach którego został zakupiony dron z kamerami wizyjnymi i termowizyjną. Projekt sfinansowano ze środków przekazanych przez Fundację ORLEN i Northmill Bank AB, za co składamy serdecznie podziękowania.

Temat bezzałogowych statków powietrznych w straży pożarnej jest stosunkowo nowy. Niemniej już teraz można znaleźć wiele przykładów skutecznego użycia tego typu sprzętu w działaniach ratowniczych. Unikalne możliwości dronów okazują się szczególnie przydatne podczas akcji na dużym obszarze tj. usuwanie skutków klęsk żywiołowych, poszukiwanie zaginionych osób, czy pożary wielkopowierzchniowe.

Składamy również podziękowania za wszystkie konsultacje merytoryczne, w szczególności dla Pana Wojciecha Góreckiego z OSP Niegoszowice oraz firmy NaviGate.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.