Skip to main content

OSK GRAND Chmielowiec szkoli naszych kierowców

Nadszedł czas, aby pochwalić się efektami wyjątkowej współpracy, którą nawiązał z nami Pan Tomasz Chmielowiec, właściciel Ośrodka Szkolenia Kierowców GRAND Chmielowiec, a prywatnie mieszkaniec Gostyni. Pan Tomasz zaoferował nieodpłatne przeprowadzenie kursu na prawy jazdy kategorii C dla jednego członka naszej jednostki każdego roku.

Pierwsza osoba z uprawnieniami

Owoce tej współpracy są już doskonale widoczne. Pierwszym przeszkolonym strażakiem był dh Szymon, który na przełomie roku zdał egzamin teoretyczny na prawo jazdy, ukończył kurs kategorii C w OSK GRAND Chmielowiec oraz zaliczył egzamin praktyczny. Kropką nad i było uzyskanie uprawnień do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi. Tym samym nasz kolega spełnił wszystkie niezbędne wymagania do kierowania samochodami pożarniczymi, które posiadamy na wyposażeniu. Dh Szymon ma już za sobą pierwszą akcję jako kierowca. Kolejny z naszych ratowników jest po egzaminie teoretycznym w WORD-zie i lada moment zacznie jazdy w ramach kursu praktycznego z Panem Tomaszem. Jesteśmy przekonani, że również dh Dawid dołączy do grona naszych kierowców za kilka miesięcy.

Znaczenie współpracy dla naszej jednostki

Nawiązana współpraca to dla naszej jednostki ogromne wsparcie. Oba samochody pożarnicze, które posiadamy to pojazdy o DMC powyżej 3,5 t, a więc do ich prowadzenia niezbędne jest posiadanie prawa jazdy kategorii C. Koszt uzyskania tych uprawnień obecnie znacznie przekracza 4000 zł. Bez pomocy OSK GRAND Chmielowiec nie bylibyśmy w stanie sfinansować takiego przedsięwzięcia. Jest to również szansa dla naszych strażaków na zdobycie cennego pozwolenia jako uhonorowanie czasu poświęconego na ochotniczą działalność na rzecz mieszkańców naszej miejscowości, gminy i powiatu. Aby pokreślić, jak cenna jest dla nas oferta Pana Chmielowca, warto wspomnieć, że jest to prawdopodobnie ewenement na skalę ogólnopolską, gdyż nie słyszeliśmy do tej pory o porozumieniu w naszym kraju między ośrodkiem szkolenia kierowców a ochotniczą strażą pożarną.

Zapraszamy do Ośrodka Szkolenia Kierowców GRAND Chmielowiec

Wielu naszych członków już wcześniej, prywatnie korzystało z usług OSK GRAND Chmielowiec i wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni z poziomu szkolenia. Z czystym sumieniem polecamy przedsiębiorstwo. Firma prowadzi kursy na kategorię AM, A1, A2, A, B, B+E, C, C+E. Do dyspozycji kursantów oddaje samochody i motocykle, na których przeprowadzane są egzaminy. Zapisując się na kurs w firmie Pana Tomasza Chmielowca, wspierają Państwo również naszą jednostkę.

One thought to “OSK GRAND Chmielowiec szkoli naszych kierowców”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.