Skip to main content
Centralnie dwa logotypy. Czerwony logotyp: Bitwa o Wozy 2020. Niebieski logotyp: druga tura. Herb Gminy Wyry po prawej na dole. Z lewej zza logotypów wyłania się samochód pożarniczy.

Druga tura Bitwy o Wozy

Niestety liczba samochodów pożarniczych w naszej Gminie po I turze wyborów prezydenckich pozostaje bez zmian. Informujemy, że MSWiA ogłosiło kolejną edycję inicjatywy “Bitwa o Wozy”. Gminy do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją otrzymają wozy strażackie. Zarówno Gostyń, jak i Wyry zawsze są pod tym względem w ścisłej czołówce na Śląsku. Podczas II tury szanse dla naszej miejscowości będą jeszcze większe, ponieważ zostanie sfinansowanych aż 49 pojazdów. Tym samym zachęcamy wszystkich mieszkańców do głosowania bez względu na sympatie polityczne. Nawet głosy nieważne są wliczane do frekwencji. Biorąc pod uwagę szczegółowe zasady i wyniki z 28 czerwca, od wygranej dzieli nas 97 głosów.

Zdajemy sobie sprawę, że akcja budzi kontrowersje wśród części osób. Niektórzy odbierają ją pozytywnie, a inni wręcz przeciwnie. Niezależnie od prywatnych poglądów, głosowanie w najbliższą niedzielę można potraktować jako okazję do wyrażenia swojej opinii. Przede wszystkim będziemy decydować o losie naszego kraju. Jako OSP w Gostyni pozostajemy apolityczni.

Do wtorku 7 lipca do 23:59 można zgłosić chęć głosowania korespondencyjnego lub poza miejscowością, w której mieszkamy na stałe. Do piątku 10 lipca można pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania. Więcej informacji na stronach rządowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.