Skip to main content

Bitwa o wozy 2020

Drodzy mieszkańcy Gostyni i Wyr!

W ubiegłą sobotę MSWiA ogłosiło profrekwencyjną inicjatywę, w której bardzo duże prawdopodobieństwo na wygranie samochodu pożarniczego ma Gmina Wyry. Zdajemy sobie sprawę, że wśród części mieszkańców naszej miejscowości budzi ona wiele kontrowersji. Niemniej, sięgnęliśmy do statystyk z ubiegłorocznych wyborów parlamentarnych i okazało się, że szanse są jak najbardziej realne. Byliśmy 4. gminą na Śląsku z najwyższą frekwencją! Do pierwszego miejsca w województwie zabrakło jedynie 151 głosów. Nie mogąc przejść obok tak niecodziennej możliwości obojętnie zachęcamy do jeszcze większego zaangażowania w głosowanie w najbliższą niedzielę 28 maja. Przede wszystkim będziemy decydować o losach naszego kraju, ale przy okazji możemy pomóc w najbliższym otoczeniu.

Osoby, które nie chcą brać udziału w wyborach, informujemy, że nawet głosy nieważne (np. pusta karta do głosowania) są wliczane do frekwencji, o którą to walczymy. Jeżeli ktoś nie wie, gdzie będzie przebywał w dniu głosowania to do piątku (26 czerwca) można odebrać zaświadczenie o prawie do głosowania.

Więcej informacji o samej inicjatywie można znaleźć na stronach Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Nasza jednostka to obecnie 33 przeszkolonych strażaków. Każdego roku bierzemy udział w około 50 działaniach ratowniczo-gaśniczych. Dysponujemy sprzętem przeciwpożarowym, ratownictwa technicznego, ratownictwa powodziowego oraz do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. Niestety oba nasze samochody pochodzą z ubiegłego wieku (rok produkcji 1991 oraz 1995) i w sposób znaczący odbiegają od współczesnych standardów. Nowy wóz zabezpieczyłby tabor samochodowy naszej jednostki na najbliższe 20-30 lat. W podobnej sytuacji są nasi koledzy z Wyr. Uzgodniliśmy, że ewentualna wygrana trafi do miejscowości z wyższą frekwencją. W związku z tym, w sposób szczególny prosimy o pomoc mieszkańców Gostyni.

Na zakończenie chcielibyśmy podkreślić, że jako Ochotnicza Straż Pożarna w Gostyni staramy się pozostać apolityczni. Zachęcamy do udostępniania posta oraz przekazywania informacji w kręgu rodziny i znajomych.

One thought to “Bitwa o wozy 2020”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.