Skip to main content
Pożarniczy Jelcz przed halą

Pożar hali magazynowej w Wyrach

30. października o godzinie 9:17 jednostka OSP Gostyń została zadysponowana do pożaru hali magazynowej przy ulicy Pszczyńskiej w Wyrach. Zapaleniu uległy składowane tam odpady z tworzyw syntetycznych. Do działań wyjechał 6-osobowy zastęp ciężkim samochodem gaśniczym GCBA 5/24. Pracę utrudniał niebezpieczny dla zdrowia dym z palących się tworzyw. Z tego też powodu konieczna było użycie sprzętu ochrony dróg oddechowych. Do działań zastępu należało podanie środków gaśniczych w miejsce pożaru. Strażacy powrócili do jednostki o godzinie 15:47. Na miejscu zdarzenia pozostała jednostka OSP Wyry w celu dozorowania pogorzeliska. Cała akcja potrwa co najmniej do jutra ze względu na konieczność usunięcia z hali wszystkich odpadów.

W akcji brały udział jednostki: PSP Mikołów, OSP Paniowy, OSP Wyry, OSP Łaziska Średnie OSP Gostyń, policja oraz zespół ratownictwa medycznego, który udzielił pomocy jednemu pracownikowi zakładu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.