Skip to main content

Odszedł na wieczną służbę

Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że dzisiaj rano zmarł wieloletni członek naszej jednostki Wojciech Szołtysek.

Druh Szołtysek wstąpił do młodzieżowej drużyny pożarniczej działającej przy OSP Gostyń w 1997 roku. W 2002 roku ukończył szkolenie szeregowców i po dziś dzień był jednym z najbardziej aktywnych strażaków w gostyńskiej jednostce. Przez 10 lat pełnił funkcję zastępcy naczelnika. Następnie, od 2016 roku, był członkiem zarządu naszego stowarzyszenia. Równocześnie, przez wiele lat pełnił funkcję kierowcy-konserwatora. Odznaczony m.in. srebrnym (2014) i brązowym (2009) medalem „Za zasługi dla pożarnictwa”, odznaką „Strażak wzorowy” (2004), srebrną odznaką „MDP” (2001), odznaką „Za wysługę lat” (XX – 2017). Przez te wszystkie lata dał się poznać jako proaktywny społecznik oraz bardzo dobry kolega. Był mocno zaangażowany w życie i funkcjonowanie naszej jednostki. Pracę zawodową związał z Terenową Służbą Ratowniczą przy KWK Bolesław Śmiały. Śmierć Wojciecha to dla nas wielka strata.

Msza pogrzebowa rozpocznie się 8 czerwca (środa) o 10:00 w kościele Parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Gostyni (ul. ks. Franciszka Olmy 4). Rodzinie składamy najszczersze kondolencje.

Wojtku, spoczywaj w pokoju!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.