Skip to main content

Odbiór nowego samochodu gaśniczego

Drodzy mieszkańcy Gostyni i Wyr! Po kilku miesiącach walki z formalnościami kwestia pozyskania samochodu gaśniczego jest na ostatniej prostej. Pojazd zostanie odebrany już w najbliższy piątek 13 listopada. Przyjazd do naszej jednostki jest planowany na godzinę 15:00. Niestety ze względu na restrykcje, związane z sytuacją epidemiczną, nie jest możliwe zorganizowanie oficjalnego spotkania. Mamy nadzieję, że otwarta dla wszystkich uroczystość będzie mogła się odbyć w przyszłym roku przy okazji dnia strażaka. W sobotę między 15 a 16 przejedziemy głównymi ulicami Gostyni, aby zaprezentować nasz wspólny nabytek.

Zapraszamy i zachęcamy do kontaktu z nami każdą osobę chcącą zobaczyć nowy samochód. Wiadomości do nas można wysyłać poprzez Facebooka lub na emaila: info@ospgostyn.pl. Zorganizujemy spotkanie w taki sposób, aby zachować 5-osobowy limit obowiązujący podczas zgromadzeń.

Pojazd, który został zakupiony to podwozie Renault D16 zabudowane przez firmę Szczęśniak. Oznaczenie pożarnicze tego wozu to GBA 3,5/28, czyli średni samochód gaśniczy ze zbiornikiem wody o pojemności 3500 l oraz autopompą o wydajności 2800 litrów na minutę.

Przede wszystkim jeszcze raz dziękujemy mieszkańcom obu miejscowości, jak również osobom, które cały czas pomagają nam podczas wypełniania formalności związanych z dofinansowaniem. Czeka nas jeszcze proces rozliczenia zakupu, ale jesteśmy dobrej myśli, że do końca roku będziemy mogli zamknąć całą procedurę.

One thought to “Odbiór nowego samochodu gaśniczego”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.