Odbiór nowego samochodu gaśniczego

Drodzy mieszkańcy Gostyni i Wyr! Po kilku miesiącach walki z formalnościami kwestia pozyskania samochodu gaśniczego jest na ostatniej prostej. Pojazd zostanie odebrany już w najbliższy piątek 13 listopada. Przyjazd do naszej jednostki jest planowany na godzinę 15:00. Niestety ze względu na restrykcje, związane z sytuacją epidemiczną, nie jest możliwe zorganizowanie oficjalnego spotkania. Mamy nadzieję, że otwarta dla wszystkich uroczystość będzie mogła się odbyć w przyszłym roku przy okazji dnia strażaka. W sobotę między 15 a 16 przejedziemy głównymi ulicami Gostyni, aby zaprezentować nasz wspólny nabytek.

Zapraszamy i zachęcamy do kontaktu z nami każdą osobę chcącą zobaczyć nowy samochód. Wiadomości do nas można wysyłać poprzez Facebooka lub na emaila: info@ospgostyn.pl. Zorganizujemy spotkanie w taki sposób, aby zachować 5-osobowy limit obowiązujący podczas zgromadzeń.

Pojazd, który został zakupiony to podwozie Renault D16 zabudowane przez firmę Szczęśniak. Oznaczenie pożarnicze tego wozu to GBA 3,5/28, czyli średni samochód gaśniczy ze zbiornikiem wody o pojemności 3500 l oraz autopompą o wydajności 2800 litrów na minutę.

Przede wszystkim jeszcze raz dziękujemy mieszkańcom obu miejscowości, jak również osobom, które cały czas pomagają nam podczas wypełniania formalności związanych z dofinansowaniem. Czeka nas jeszcze proces rozliczenia zakupu, ale jesteśmy dobrej myśli, że do końca roku będziemy mogli zamknąć całą procedurę.

One thought to “Odbiór nowego samochodu gaśniczego”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.