Skip to main content
Wóz gaśniczy GBA 2,5/16 marki Star stoi w garażu, którego brama się otwiera.

Pożar sadzy w kominie

O godzinie 11:11 zostaliśmy zadysponowani do pożaru sadzy w kominie domu jednorodzinnego przy ul. kpt. Jana Rybczyńskiego. Do zdarzenia, o 11:14, wyjechał 6-osobowy zastęp na wozie GBA 2,5/16 marki Star. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że pożar został stłumiony przez lokatorkę. Do zadań strażaków należało wyczyszczenie przewodu kominowego, wybranie popiołu z paleniska i pomiar stężenia tlenku węgla. Oprócz naszej jednostki w działaniach brały udział także 2 zastępy z JRG Mikołów.

Pamiętaj o regularnym czyszczeniu przewodów kominowych

Przewody kominowe palenisk opalanych paliwem stałym (np. węglem, drewnem) należy czyścić co najmniej 4 razy w roku. W przypadku stosowania opału ciekłego czyszczenie należy przeprowadzać 2 razy w roku, a dla paliw gazowych wymagana jest jedna konserwacja w roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.