Skip to main content

Pożar lasu na granicy Wyr i Tychów

O godzinie 17:40 zostaliśmy zadysponowani do pożaru lasu na granicy Wyr i Tychów-Żwakowa, gdzie przebiega linia kolejowa. Do akcji wyjechał zastęp na ciężkim samochodzie ratowniczo-gaśniczym. Bezpośredni dojazd w okolice pożaru był niemożliwy ze względu na trudne warunki terenowe. Dlatego wykorzystano lokalny ciek wodny, na którym pracowała motopompa pływająca. Linie wężowe, które poprowadzono od samochodów pożarniczych miały długość ponad 200 metrów. Nasz samochód był wykorzystany do dowożenia wody. W działaniach brały udział:

  • JRG Mikołów,
  • OSP Wyry,
  • OSP Gostyń,
  • samoloty gaśnicze Dromader.

Działania zakończono około godziny 21.

Za udostępnienie zdjęć dziękujemy Panu Marcinowi Jarkowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.