Wóz marki Jelcz podczas gaszenia kombajnu

Pożar kombajnu rolniczego

Dzisiaj o godzinie 11:33 zostaliśmy zadysponowani w okolice kościoła Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Gostyni, gdzie na pobliskich polach zapaleniu uległ kombajn rolniczy. Z naszej jednostki do zdarzenia udał się 6-osobowy zastęp na ciężkim samochodzie ratowniczo-gaśniczym. W akcji brały też udział 2 zastępy z JRG Mikołów. Po przybyciu na miejsce okazało się, że pożar został opanowany przez kierującego pojazdem. Działania strażaków polegały na stopniowym schładzaniu komory silnika.

Dzięki dwóm dużym gaśnicom przewożonym na maszynie, właściciel pojazdu nie poniósł żadnych strat materialnych.  Przypominamy, że pożar najłatwiej zdusić w zarodku. Z tego powodu, w rejonach narażonych na pojawienie się płomieni, należy dbać o szybki dostęp do środków gaśniczych. W szczególności dotyczy to domu, stanowiska pracy i innych miejsc, gdzie często przebywamy i możemy być osobami, które pierwsze zauważą niebezpieczną sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.