Skip to main content

Obóz MDP 2017

W dniach 31.07 do 12.08 odbył się w Węgierskiej Górce kolejny obóz szkoleniowo-wypoczynkowy młodzieżowych drużyn pożarniczych powiatu mikołowskiego. Z OSP Gostyń w obozie brało udział trzech członków MDP:

  • Patryk Ludwik – uzyskał stopień dowódcy MDP,
  • Damian Kieres – uzyskał stopień szeregowców MDP,
  • Adam Suchoń – uzyskał stopień szeregowców MDP.

W kadrze obozu znalazło się trzech członków OSP Gostyń:

  • Ryszard Stawowy – komendant obozu,
  • Piotr Rzepka – wychowawca,
  • Michalina Czaja – wychowawca.

Szkolenie medyczne oraz z psami ratowniczymi przeprowadzili także nasi członkowie: Marcin, Barbara i Kacper Błaszkiewicz.

Szkolenie teoretyczne oraz egzamin przeprowadzili funkcjonariusze z KP PSP w Mikołowie oraz KM PSP w Tychach.

Szkolenie praktyczne prowadzili strażacy z gminy Węgierska Górka i powiatu mikołowskiego. Oprócz szkoleń w programie mieliśmy wyjazd do parku linowego i basenu w Ujsołach, wycieczkę do fortów w Żabnicy oraz dyskoteki. W obozie uczestniczyła też grupa MDP z Dzięgielowa. Nad całością obozu czuwał Prezes ZOP ZOSP RP w Mikołowie druh Sławomir Bijak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.