Skip to main content
Syrena elektroniczna na dachu remizy

Nowa syrena na dachu remizy

26. lipca pożegnaliśmy starą i wysłużoną syrenę. Na jej miejsce została zamontowana nowoczesna syrena elektroniczna o zbliżonych parametrach głośności, ale o znacznie mniejszym zapotrzebowaniu energetycznym w stosunku do poprzedniej. Dzięki temu możliwe jej uruchomienie w przypadku zaniku prądu. Poprzednia pobierała za dużo energii elektrycznej, aby móc ją wyposażyć w zasilanie awaryjne, które nie zrujnowałoby naszego budżetu. Przez cały dzień odbywały się regulacja i testy nowego sprzętu.

Nowa syrena została także zainstalowana w sąsiednich Wyrach. Obie syreny zostały włączone w system obrony cywilnej. Zakup był możliwy dzięki środkom Urzędu Gminy Wyry, za które serdecznie dziękujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.