Skip to main content

Apel z okazji dnia strażaka

Na placu naszej jednostki odbył się uroczysty apel z okazji dnia strażaka. Była to okazja do podziękowania strażakom za całoroczną służbę i ich rodzinom za wsparcie. W czasie uroczystości wręczono odznaki i odznaczenia. Były to między innymi: złote medale „Za Zasługi dla Pożarnictwa”, które otrzymali druhowie Adrian Ciućko i Tomasz Wróbel oraz odznaki „Za Wysługę 35 lat” dla prezesa Fryderyka Fityki i naczelnika Piotra Rzepki. Nim jednak przystąpiliśmy do ceremonii uczciliśmy minutą ciszy pamięć strażaków, który zginęli na służbie parę dni wcześniej podczas pożaru w Białymstoku.

W uroczystościach oprócz strażaków wraz z rodzinami uczestniczyli także zaproszeni goście: Wójt Gminy Wyry Barbara Prasoł, członek prezydium zarządu OW ZOSP RP woj. Śląskiego dh Sławomir Bijak, Przewodnicząca Rady Gminy Wyry Elżbieta Słomka oraz radny Gminy Wyry Tomasz Fityka. Po rozformowaniu szyku rozpoczęliśmy tradycyjne wspólne grillowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.