Skip to main content
Gaszenie pożaru trawy w Mikołowie przy użyciu tłumicy

Pożar trawy w Mikołowie

29. czerwca około godziny 10:35 otrzymaliśmy alarm dotyczący pożaru siana na ul. Marii Skłodowskiej-Curie w Mikołowie. Do akcji wyruszył zastęp GCBA 5/24. Na miejscu z ogniem walczył już zastęp PSP Mikołów i OSP Wyry. Sytuacja zostało dość szybko opanowana. Obyło się bez większych strat.

90 lat minęło

Jako ciekawostkę można dodać, że miało to miejsce dokładnie w 90. rocznicę założenia naszej jednostki, ponieważ Ochotnicza Straż Pożarna w Gostyni została założona 29. czerwca 1926 r.

Dowiedz się więcej

Kolejny pożar lasu w Gostyni O 14:32 zostaliśmy zaalarmowani do pożaru w tym samym rejonie, gdzie interweniowaliśmy 22. czerwca. Jest to sytuacja typowa dla pożarów lasu, gdzie, mimo dołożenia wszelkich starań podczas dogaszania ...
Pożar lasu w Orzeszu na ul. Pasieki Jeden z naszych zastępów, który wyruszył do pożaru w Gostyni, w czasie dojazdu został przekierowany do pożaru lasu na ulicy Pasieki w Orzeszu. Działania były prowadzone wraz z JRG Mikołów (GCBA i SLKw...
Pożar lasu w Gostyni O godzinie 17:13 zostaliśmy zadysponowani do pożaru lasu na pograniczu Gostyni i Wyr w pobliżu bunkra i mostu na rzece Gostynce. Na miejsce udał się 6-osobowy zastęp na ciężkim samochodzie gaśniczym. ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.